AT27BV512-90RI
Description
IC EPROM 512KBIT PARALLEL 28SOIC
DataSheet
AT27BV512-90RI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Access Time:90 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)