AT27C512R-55TI
Description
IC EPROM 512KBIT PARALLEL 28TSOP
DataSheet
AT27C512R-55TI PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:EPROM - OTP
Memory Size:512Kb (64K x 8)
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:28-TSSOP (0.465", 11.80mm Width)