MT29RZ2B2DZZHHTB-18I.88F
Description
IC FLASH RAM 2GBIT PAR 162VFBGA
DataSheet
MT29RZ2B2DZZHHTB-18I.88F PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:FLASH - NAND, DRAM - LPDDR2
Memory Size:2Gb (256M x 8)(NAND), 2G (64M x 32)(LPDDR2)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:533 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)