LM3503SQX-25/NOPB
Description
IC LED DRIVER RGLTR DIM 16WQFN
DataSheet
LM3503SQX-25/NOPB PDF
Number of Outputs:2
Voltage - Supply (Min):2.5V
Voltage - Supply (Max):5.5V
Voltage - Output:25V
Current - Output / Channel:600mA (Switch)
Frequency:1MHz
Dimming:Analog, PWM
Applications:Backlight
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package:16-WQFN (4x4)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC600CIMSTRT
SC600CIMSTRT
IC LED DRIVER RGLTR 60MA 10MSOP