LT6658BIDE-1.8#TRPBF
DataSheet
LT6658BIDE-1.8#TRPBF PDF
Output Type:Adjustable (Fixed)
Voltage - Output (Min/Fixed):1.8V
Voltage - Output (Max):6 V
Current - Output:20 mA
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:1ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:2ppmrms
Voltage - Input:3.5V ~ 36V
Current - Supply:3.6mA
Current - Cathode:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TJ)