
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Buck |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4V |
| Voltage - Input (Max): | 150V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 0.8V |
| Voltage - Output (Max): | 150V |
| Current - Output: | 100mA |
| Frequency - Switching: | - |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width), 12 Leads, Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-MSOP-EP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of LTC3639HMSE#TRPBF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC REG BUCK PROG 50MA 10DFN
IC REG BUCK ADJ 350MA 16MSOP
IC REG BUCK 1.8V 6A 20QFN
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVPECL
IC REG BUCK ADJ 100MA 16MSOP
RES 1.84K OHM 0.25% 1/16W 0402