ADP7118WAUJZ-3.3-R7
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA TSOT5
DataSheet
ADP7118WAUJZ-3.3-R7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):20V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.42V @ 200mA
Current - Output:200mA
Current - Quiescent (Iq):140 µA
Current - Supply (Max):320 µA
PSRR:88dB ~ 50dB (10kHz ~ 1MHz)
Control Features:Enable, Soft Start
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C