S-11L10B32-I6T2U
Manufacturer
ABLIC U.S.A. Inc.
VIGOR # :
Description
IC REG LINEAR 3.2V 150MA SNT6A
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
S-11L10B32-I6T2U PDF
Type Description
Series:S-11L10B/D
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):3.65V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.29V @ 100mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):900 nA
Current - Supply (Max):16 µA
PSRR:55dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)