S-812C28AY-B2-U
Description
IC REG LINEAR 2.8V 30MA TO92-3
DataSheet
S-812C28AY-B2-U PDF
Type Description
Series:S-812C
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):16V
Voltage - Output (Min/Fixed):2.8V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.68V @ 10mA
Current - Output:30mA
Current - Quiescent (Iq):500 nA
Current - Supply (Max):1.8 µA
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)