S-1313C19-N4T1U3
Description
IC REG LINEAR 1.9V 200MA SC82AB
DataSheet
S-1313C19-N4T1U3 PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.9V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.58V @ 100mA
Current - Output:200mA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)