S-1333C33-A4T2U3
Description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA HSNT4-B
DataSheet
S-1333C33-A4T2U3 PDF
Type Description
Series:S-1333
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):5.5V
Voltage Dropout (Max):0.27V @ 100mA
Current - Output:300mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):38 µA
PSRR:65dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Overcurrent, Thermal Shutdown
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)