S-812C31BPI-C4LTFU
Description
IC REG LINEAR 3.1V 50MA SNT6A
DataSheet
S-812C31BPI-C4LTFU PDF
Type Description
Series:S-812C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):16V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.1V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.41V @ 10mA
Current - Output:50mA
Current - Quiescent (Iq):500 nA
Current - Supply (Max):1.8 µA
PSRR:-
Control Features:Enable
Protection Features:Short Circuit
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)