S-13R1H22-I4T1U3
Description
IC REG LINEAR 2.2V 150MA SNT4A
DataSheet
S-13R1H22-I4T1U3 PDF
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):2.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.28V @ 100mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):1 µA
Current - Supply (Max):9 µA
PSRR:70dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)