LD6816CX4/13H,315
Description
IC REG LINEAR 1.3V 150MA 4WLCSP
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
LD6816CX4/13H,315 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.075V @ 150mA
Current - Output:150mA
Current - Quiescent (Iq):100 µA
Current - Supply (Max):250 µA
PSRR:55dB (1kHz)
Control Features:Enable
Protection Features:Over Current, Over Temperature, Transient Voltage
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C