S-817B57AY-Z2-U
Description
IC REG LINEAR 5.7V 75MA TO92-3
DataSheet
S-817B57AY-Z2-U PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Tape & Box (TB)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):5.7V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.23V @ 10mA
Current - Output:75mA
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)