S-817B12AY-Z2-U
Manufacturer
ABLIC U.S.A. Inc.
VIGOR # :
Description
IC REG LINEAR 1.2V 20MA TO92-3
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
S-817B12AY-Z2-U PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):1.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):1.58V @ 10mA
Current - Output:20mA
Current - Quiescent (Iq):2.5 µA
Current - Supply (Max):-
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)