S-817A32ANB-CUVT2G
Manufacturer
ABLIC U.S.A. Inc.
VIGOR # :
Description
IC REG LINEAR 3.2V 50MA SC82AB
Catalog
PMIC - Voltage Regulators - Linear
DataSheet
S-817A32ANB-CUVT2G PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Output Configuration:Positive
Output Type:Fixed
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.41V @ 10mA
Current - Output:50mA
Current - Quiescent (Iq):2.5 µA
Current - Supply (Max):-
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:Short Circuit
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)