S-817B32AMC-CWVT2G
Description
IC REG LINEAR 3.2V 50MA SOT23-5
DataSheet
S-817B32AMC-CWVT2G PDF
Type Description
Series:S-817
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.2V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):0.41V @ 10mA
Current - Output:50mA
Protection Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)