LX8382A-33CP
Description
IC REG LIN 3.3V 10A TO220 POWER
DataSheet
LX8382A-33CP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):10V
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):1.2V @ 10A
Current - Output:10A
Current - Quiescent (Iq):10 mA
Current - Supply (Max):-
PSRR:-
Control Features:-
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:0°C ~ 125°C