AP1115AY30G-13
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
IC REG LINEAR 3V 600MA SOT89-3
DataSheet
AP1115AY30G-13 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Number of Regulators:1
Voltage - Input (Max):18V
Voltage - Output (Min/Fixed):3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage Dropout (Max):1.3V @ 600mA
Current - Output:600mA
Current - Quiescent (Iq):10 mA
Current - Supply (Max):-
PSRR:60dB (120Hz)
Control Features:-
Protection Features:Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:0°C ~ 125°C (TJ)