
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Core Type: | E |
| Supplier Device Package: | E 42 x 21 x 20 |
| Material: | 3C94 |
| Diameter: | - |
| Inductance Factor (Al): | - |
| Tolerance: | - |
| Gap: | - |
| Effective Permeability (µe): | - |
| Initial Permeability (µi): | - |
| Core Factor (ΣI/A) mm-1: | - |
| Effective Length (le) mm: | - |
| Effective Area (Ae) mm²: | - |
| Minimum Core Cross Section (Amin) mm²: | - |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³: | - |
| Finish: | Uncoated |
| Height: | 21.00mm |
| Length: | 43.00mm |
| Width: | 20.00mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of E42/21/20-3C94 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FERRITE CORE ELP N95 1PC
FERRITE CORE RM 2UH N97 2PCS
FERRITE CORE RM 250NH N48 2PCS
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SOIC
DC DC CONVERTER 5V 6W
FERRITE CORE
SENSOR PHOTO 940NM SIDE VIEW RAD