APS18A7A032G-6BT
Manufacturer
Apacer
VIGOR # :
Description
1.8" SATA3 SSD 5V SLC DEVSLP 32G
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
APS18A7A032G-6BT PDF
Type Description
Series:SFD18A
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Size:32GB
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Form Factor:1.8"
Speed - Read:530MB/s
Speed - Write:270MB/s
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Current - Max:320mA (Typ)
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:78.50mm x 54.00mm x 5.00mm