96FD80-N512-LIS
Manufacturer
Advantech
VIGOR # :
Description
SSD 512GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
96FD80-N512-LIS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Memory Size:512GB
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Form Factor:M.2 Module
Speed - Read:-
Speed - Write:-
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Current - Max:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:80.00mm x 22.00mm x 2.30mm