
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Varispeed F7 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Module |
| Motor Type: | AC Motor |
| Control / Drive Type: | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 240V |
| Current - Output: | 9.6A |
| Wattage - Load: | 2.2 kW |
| Voltage - Supply: | 200 ~ 240VAC |
| Interface: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CIMR-F7Z-22P2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVO DRIVER 18.5A 230V LOAD
VARIABLE FREQUENCY DRIVE 240V
VARI FREQ DRIVE 1060A 575V LOAD
CAP ALUM 5000UF 16V AXIAL
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER 132POS 2MM PRESS-FIT
VARI FREQ DRIVE 9.6A 240V LOAD