
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A5 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 400VAC |
| RPM: | 2000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 2705 / 19100 |
| Power - Rated: | 4kW |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Square - 6.929" x 6.929" (176.00mm x 176.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 1.378" (35.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 2.760" (70.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 7.874" (200.00mm) |
| Termination Style: | Connector |
| Features: | Brake, Key, Oil Seal |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 8114 / 57300 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MDME404G1H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MOTOR AC SERVO 200V LI 4KW IP67
SERVOMOTOR 1000 RPM 200V
MOTOR AC SERVO 200V HI 400W IP65
XTAL OSC XO 118.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 24.2576MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 27.4912MHZ CMOS SMD
SERVOMOTOR 2000 RPM 400V