
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A4 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 2000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 1351 / 9540 |
| Power - Rated: | 2kW |
| Encoder Type: | Absolute |
| Size / Dimension: | Square - 6.929" x 6.929" (176.00mm x 176.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 1.378" (35.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 3.150" (80.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 7.874" (200.00mm) |
| Termination Style: | Connector |
| Features: | Key, Oil Seal |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 4036 / 28500 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MHMA202S1G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
GEARMOTOR 25 RPM 12V
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.100
DC DC CONVERTER 24V 100W
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
SERVOMOTOR 2000 RPM 200V