SGX5150205ES
Manufacturer
Maestro Wireless Solutions (Lantronix)
VIGOR # :
Description
GATEWAY 802.11 ETHERNET RS-232
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
SGX5150205ES PDF
Type Description
Series:SGX 5150
Package:Bulk
Part Status:Active
Function:Gateway
Modulation or Protocol:802.11a/b/g/n/ac
Frequency:2.4GHz
Applications:General Purpose
Interface:Ethernet, RS-232, USB
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):-
Features:IoT Gateway
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ZIQ-P-WL
ZIQ-P-WL
ZUMIQ APPLICATION SERVER, BOARD-
I-7570
I-7570
SERIAL TO HART CONVERTER
QUARTZ-GOLD-W21-LTE4 (EU) + ACCESSORIES
QUARTZ-GOLD GIGABIT ROUTER 4G EU
VJ0805A6R8BXBMC
VJ0805A6R8BXBMC
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0805
SGX5150205ES
SGX5150205ES
GATEWAY 802.11 ETHERNET RS-232
MMF25SFRE71K5
MMF25SFRE71K5
RES SMD 1% 1/4W MELF
VJ1812A150GNHAR
VJ1812A150GNHAR
CAP CER 15PF 3KV C0G/NP0 1812