AFY240320A1-2.8INTH-C
Description
2.8'' HIGH BRIGHT IPS TFT W PCAP
DataSheet
AFY240320A1-2.8INTH-C PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.20mm W x 57.60mm H