INT024BTFT-TS
Manufacturer
Displaytech
VIGOR # :
Description
LCD DISP TFT 2.4" 240X320
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
INT024BTFT-TS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:36.72mm W x 48.96mm H