EA TFT028-23AITC
Manufacturer
Electronic Assembly (Display Visions)
VIGOR # :
Description
2.8" TFT DISPLAY INCL. TOUCH PAN
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EA TFT028-23AITC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.20mm W x 57.60mm H