NHD-3.5-320240FT-CSXV-CTP
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
3.5" EVE2 TFT PREM. MODULE CAP T
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-3.5-320240FT-CSXV-CTP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Viewing Area:70.68mm W x 53.16mm H