EA UNITFT101-A
Manufacturer
Electronic Assembly (Display Visions)
VIGOR # :
Description
LCD MOD 1280X800 RGB W/ BACKLIT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EA UNITFT101-A PDF
Type Description
Series:Intelligent Display - EA UNITFT
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:-
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:10.1" (256.54mm)
Viewing Area:219.50mm W x 138.00mm H