SK-144G2-AR
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
KIT ULCD-144G2-AR USD4GB UUSBPA5
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
SK-144G2-AR PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.44" (36.57mm)
Viewing Area:25.50mm W x 26.50mm H