DLC0177DSG-8
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
1.77" TFT 128X160
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
DLC0177DSG-8 PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.8" (44.96mm)
Viewing Area:41.42mm W x 31.83mm H