ATM1560L1-CT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
15.6" IPS LCD FHD, 400 NITS PCAP
DataSheet
ATM1560L1-CT PDF
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:15.6" (396.24mm)
Viewing Area:344.16mm W x 193.59mm H