AFY240320A1-2.4INTH
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
2.4'' HIGH BRIGHT IPS TFT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFY240320A1-2.4INTH PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:36.72mm W x 48.96mm H