EVE2-35A-BLM-TPR
Manufacturer
Matrix Orbital
VIGOR # :
Description
DISPLAY LCD TFT TOUCH RES 3.5" E
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EVE2-35A-BLM-TPR PDF
Type Description
Series:EVE2
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Viewing Area:72.28mm W x 54.76mm H