NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
LCD 4.3"TFT CAP TOUCH SUNL READ
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-4.3-480272EF-ASXN#-CTP PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H