E28RA-I-CW384-R
Manufacturer
Focus LCDs
VIGOR # :
Description
2.8" IPS TFT RESISTIVE TOUCH
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E28RA-I-CW384-R PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:44.20mm W x 58.60mm H