MOP-TFT320240-35A-BLM-TPC
Manufacturer
Matrix Orbital
VIGOR # :
Description
3.5" LCD TFT DISPLAY CAPACITIVE
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
MOP-TFT320240-35A-BLM-TPC PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Viewing Area:71.08mm W x 53.56mm H