DT028ATFT
Manufacturer
Displaytech
VIGOR # :
Description
LCD DISP TFT 2.8" 240X320
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
DT028ATFT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.20mm W x 57.60mm H