MDT0144ASS-MULTI
Manufacturer
Midas Displays
VIGOR # :
Description
1.44" TFT, 128 X 128 RESOLUTION
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
MDT0144ASS-MULTI PDF
Type Description
Series:MDT0144A
Package:Tray
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.44" (36.58mm)
Viewing Area:25.50mm W x 26.50mm H