E28RA-FW580-C
Manufacturer
Focus LCDs
VIGOR # :
Description
2.8" IPS TFT CAPACITIVE TOUCH
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E28RA-FW580-C PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.80mm W x 58.56mm H