EA TFT043-42ANN
Manufacturer
Electronic Assembly (Display Visions)
VIGOR # :
Description
LCD MOD GRAPH 480X272 W/ BACKLIT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EA TFT043-42ANN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:72.10mm W x 54.60mm H