DT050TFT-TS
Manufacturer
Displaytech
VIGOR # :
Description
LCD DISP TFT 5.0" 800X480
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
DT050TFT-TS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:5" (127.00mm)
Viewing Area:108.00mm W x 64.80mm H