E28RA-I-CW600-C
Description
2.8" IPS TFT CAPACITIVE TOUCH
DataSheet
E28RA-I-CW600-C PDF
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.80mm W x 58.20mm H