NHD-2.4-240320SF-CTXI#-T
Description
LCD DISP TFT 2.4" 240X320 B/L
DataSheet
NHD-2.4-240320SF-CTXI#-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:38.52mm W x 53.96mm H