RVT101HVBNWC00-B
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
IPS TFT BT817Q PCAP OPTICAL BOND
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
RVT101HVBNWC00-B PDF
Type Description
Series:EVE4
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:10.1" (256.54mm)
Viewing Area:217.96mm W x 136.60mm H