KCG075VG2BE-G000
Manufacturer
Kyocera Display
VIGOR # :
Description
LCD DISPLAY TRNSMSV 640X480
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
KCG075VG2BE-G000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Display Type:STN - Super-Twisted Nematic
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:7.5" (190.50mm)
Viewing Area:153.70mm W x 115.80mm H