NHD-0.6-6464G
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
0.6" FULL COLOR OLED GLASS
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-0.6-6464G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:OLED
Display Mode:Transflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:0.6" (15.24mm)
Viewing Area:11.73mm W x 11.73mm H